Dla początkujących Rocky Marciano

Dla początkujących

JAKIE WYBRAĆ RĘKAWICE?

Skórzane czy syntetyczne?
Rękawice bokserskie możemy podzielić przede wszystkim na te wykonane ze skóry naturalnej oraz syntetycznej (PCV). Rękawice skórzane są bardziej trwałe, ale z drugiej strony droższe, dlatego dla osób rozpoczynających przygodę z boksem i innymi sportami walki i chcących się przekonać, czy to sport dla nich, rękawice syntetyczne mogą okazać się na początek wystarczające. Oferta "Benlee" obejmuje dwa rodzaje rękawic ze skóry syntetycznej (najtańsze, bardzo popularne modele "Rodney" i "Aero") oraz wiele rozmaitych modeli rękawic ze skóry naturalnej.

Typy rękawic:

  1. Rękawice bokserskie – przeznaczone do walk, sparingów i ewentualnie do treningów na sprzęcie (worek, gruszka, tarcze). w ofercie "Benlee" znajduje się kilkanaście modeli rękawic tego typu, w różnych wersjach kolorystycznych i wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Rękawice wyposażone mogą być w zapięcia sznurowane (klasyczne) lub szerokie rzepy. Zapięcia z sznurkami wymagają sporej wprawy przy zakładaniu. Dlatego zdecydowanie praktyczniejsze i częściej wybierane są rękawice zapinane na rzepy. Rękawice na rzepy dominują w ofercie "Benlee", jednak zwolennicy klasyki znajdą tu także bardzo profesjonalne sznurowane rękawice do walk na ringu.
  2. Rękawice przyrządowe, piąstkówki - przeznaczone do treningów na sprzęcie (worek, gruszka, tarcze) i treningów walki w klinczu. Firma "Benlee" oferuje kilka modeli rękawic tego typu. Piąstkówki mogą pozornie wydawać się zbędnym wydatkiem-skoro jest się już posiadaczem zwykłych rękawic bokserskich. Jednak robiąc cały czas w tych samych rękawicach trening z partnerem, bijąc worki i tarcze - żywotność rękawic się skraca. Dlatego opłaca się zainwestować w "piąstkówki", które zmniejszą eksploatację rękawic bokserskich. Trening w "piąstkówkach" poza tym pozwala na rozwinięcie większej szybkości pojedynczego ciosu jak i całych serii.
  3. Rękawice do grapplingu i do MMA - przeznaczone do walk innego rodzaju niż boks czy kick-boxing. Chodzi tu zwłaszcza o rękawice do grapplingu (czyli walki wręcz wykorzystującej techniki chwytów, bez uderzeń) oraz do jakże popularnych ostatnio mieszanych sztuk walki (MMA). W naszej ofercie również znajdziesz rękawice do tego rodzaju walk.

WAGA/ROZMIAR:

Waga rękawic podawana jest w uncjach – OZ. 1 uncja to 28,4 gramy, więc rękawice 10 OZ. ważą 284 gramy każda, a 12 OZ. 340,8 gramów. Oczywiście rękawice cięższe są na większą dłoń. Najczęściej wybierane rękawice to 10 i 12 OZ. Są to rękawice na normalnej wielkości męskie dłonie. 8 OZ dla młodszych i drobniejszych bokserów, a 14 OZ dla zaawansowanych, głównie z "wagi ciężkiej". Należy jednak pamiętać, żeby osoby walczące w tym samym pojedynku czy trenujące w jednej sekcji miały dla zachowania równych szans tą samą wagę rękawic. W przypadku rękawic przyrządowych (piąstkówek) rozmiar podawany jest zazwyczaj w skali S, M, L i XL. Przy czym L to najczęściej wybierany rozmiar – rękawice przeznaczone na normalnej wielkości męskie dłonie.

BANDAŻE:

Bardzo przydatne podczas walk i treningów bokserskich są zakładane pod rękawice bandaże. Zabezpieczają one dłoń i nadgarstek przed urazami, zatrzymują pot oraz zmniejszają niebezpieczeństwo wystąpienia kontuzji. Firma "Benlee" oferuje bandaże tradycyjne (owijki), bandaże zakładane na dłoń jak rękawice ("glove wraps") oraz wyjątkowo cenione przez naszych klientów bandaże żelowe ("gel wraps").

Design by Strony internetowe Dzierżoniów 2010. All rights reserved.